دسته بندی تازه‌های معماری جهان

۰

نگاهی به شهرسازی منظر

نگاهی به شهرسازی منظر (Landscape Urbanism)

گراهام لیوسی : (Graham Livesey)

ترجمه : رضا طهماسبی (ورودی معماری ۵۲) rztahmasbi@gmail.com

منبع : مجله معمار کانادا (Canadian Architect-November 2009)

بیشتر بخوانید
۰

موزه ی لوور ابوظبی افتتاح شد

موزه ی لوور ابوظبی افتتاح شد طراحی این پروژه حاصل همکاری معمار معروف فرانسوی ژان نوول (Jean Nouvel) با گروه پاسکال + واتسون (Pascall+Watson) است. لوور ابوظبی اولین مؤسسه از مؤسسات متعددی‌ست که قرار است در این منطقه افتتاح شوند، از جمله گوگنگهایم فرانک گهری، مرکز هنرهای اجرایی زاها حدید، موزه دریانوردی تادائو آندو و موزه‌ی نورمن فاستر که به تاریخ امارت متحده عربی و شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، حاکم ابوظبی و بنیان‌گذار امارات متحدهٔ عربی خواهد پرداخت. هدف این پروژه‌های عظیم و جاه‌طلبانه‌، تبدیل کردن ابوظبی به مرکز فرهنگی منطقه است. مرکزی که مسافران را به خود خوانده و شهر را از یک محل گذر به یک “مقصد” تبدیل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
۰

برج آسمان

ترجمه و تدوین این مطلب را همدانشکده ای محترم، آقای مهندس رضا طهماسبی انجام داده اند.

برج آسمان: مجتمع کوئین ریچموند غرب (Queen Richmond Center West)

نویسنده: دیوید استینر (David Steiner)

منبع: مجله معمار کانادا Canadian Architect-March,2016

بیشتر بخوانید
۰

موزه هنرهای زیبای نانت

در پاییز سال ۲۰۰۹، گروه معماری استانتون ویلیامز (Stanton Williams) برندۀ مسابقه بین‌الملی طرح بازسازی و توسعۀ موزه هنرهای زیبا در شهر نانت فرانسه شد.

بیشتر بخوانید
۰

پارک اکسیژن

پارک اکسیژن که توسط گروه معماری Aecom طراحی شده، در مرکز مجموعۀ شهر آموزش (Education city) در دوحۀ قطر قرار دارد.

بیشتر بخوانید
۰

معبدی پوشیده از گلهای لوندر (اسطوخودوس)

تادئو آندو، معمار مشهور ژاپنی و برندۀ جایزه پریتزکر سال ۱۹۹۵، معبدی را در شهر ساپورا Sappora در شمال ژاپن طراحی کرده است که مجسمۀ بودای ۵/۱۳ متری را در برگرفته است. محوطۀ پروژه، تپه‌ای با شیب ملایم است که در میان سایت ۱۸۰ هکتاری متعلق به قبرستان Makomanai Takino قرار دارد.

بیشتر بخوانید
۰

آپارتمانی با زیر بنای ۲۲ متر مربع

گروه معماری تایوانی A Little Design، اقدام به بازسازی یک واحد آپارتمانی کوچک به مساحت ۲۲ متر مربع کرده است. سرپرست این گروه Szu-Min Wang دربارۀ این پروژه می‌گوید:

با توجه به قیمت‌های بالای مسکن در شهر تایپه، در دهه‌های اخیر فضای زندگی زوجهای جوان کوچک و کوچک‌تر شده است. در مواجهه با چنین پروژه‌ای نیازهای استفاده کنندگان می‌بایست به دقت تجزیه و تحلیل شود.

بیشتر بخوانید