۰

گزارش هشتمین نشست «معماری، تکنولوژی، هنر» ؛ معماری سازه

عصر روز دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴، هشتمین برنامه از سلسله نشست‌های معماری، تکنولوژی، هنر، با حضور آقای مهندس حمید باستانی پاریزی، در سالن فرخی یزدی باغ موزه قصر برگزار شد.

آقای مهندس باستانی، فارغ التحصیل راه و ساختمان از دانشکده فنی دانشگاه تهران هستند و در بیش از ۳۵ سال فعالیت حرفه ای خود، طراحی سازه تعداد زیادی بناهای شاخص و شناخته شده را برعهده داشته اند.

هدف این برنامه که با عنوان معماریِ سازه معرفی شده بود، بیشتر جلب توجه مخاطبان به اهمیت کار گروهی و همکاری و مشارکت تنگاتنگ تخصصهای مختلف در طراحی و ساخت و ساز بود.

آقای مهندس باستانی در این برنامه با نمایش اسلایدهایی، در مورد ۴ پروژۀ ترمینال مسافری فرودگاه امام خمینی، پردیس سینمایی ملت، اشراف بند پلاژ بانوان در کیش و مجموعه باغ موزه دفاع مقدس، توضیحات مبسوطی را ارائه کردند.

هریک از این پروژه ها، به دلیل ویژگی های منحصر به فردشان، نیازمند مطالعات و ملاحظات خاصی در طراحی سازه بوده اند و همچنین نحوه تعامل و همفکری پرنسیبهای مختلف دخیل در پروژه از ابتدای طراحی تا مراحل پایانی اجرا، اهمیت ویژه ای داشته است.

در پایان این برنامه لوح تقدیری از سوی کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران و همچنین هدیه ای به رسم یادبود از طرف شرکت لوناوود (حامی طلایی کانون) به آقای مهندس باستانی اهدا شد.

11 res

5 res

4 res

9 res

3 res

2 res
8 res

1 res

10 res

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,314 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس