۰

خانه ای پنهان در دل کوه!

شرکت‌های معماری SeARCH و CMA مشترکاً خانه‌ای برای گذران اوقات فراغت در زیردامنه‌های کوه آلپ در سوئیس طراحی کرده‌اند.

در دهکده ی سوئیسی Vals، ترکیبی از طراحی هلندی و کیفیت سوئیسی، تبدیل به ویلا والس Villa Vals شده است، که دقیقاً در مجاورت مجتمع آب گرم معروف، کار Peter Zumthor (معمار سوئیسی برنده جایزه پریتزکر) قرار گرفته است.

محیط پیرامون این ویلا بسیار آرام است و مناظری نفس‌گیر از طبیعت اطراف را عرضه می‌کند. این خانه که در سال ۲۰۰۹ تکمیل و آماده ی بهره‌برداری شد، ۱۶۰ مترمربع زیربنا دارد، کاملاً درون کوه جاسازی شده است و بوسیلۀ باغی احاطه شده است که حریم خلوت و خصوصی برای آن ایجاد کرده است.

اتاقهای آن ظرفیت سکونت ۱۰ نفر را دارد که ترکیبی از چند اتاق جمع‌وجور با تختخواب های تاشو و چند اتاق با تخت های بزرگ است.

طراحی هنرمندانه ی این خانه، که در زیر شیب های کوهستان پنهان شده است، مزاحمتی برای مناظر و طبیعت بکر اطراف ایجاد نکرده، ضمن اینکه تحمیلی به ساختمان های مجتمع آب‌گرم مجاور به شمار نمی‌رود. به همین دلیل، این ساختمانِ عمل‌گرا، توانسته کاملاً با قوانین و ضوابط طراحی لازم‌الاجرا در این ناحیه از کشور سوئیس مطابقت پیدا کند.قرار گرفتن یک حیاط مرکزی، امکان ایجاد جبهه‌های نورگیر برای فضاهای داخلی را بوجود آورده ضمن اینکه زوایای دید مناسبی به مناظر کوهستانی اطراف فراهم آورده است.

مسیر دسترسی این ساختمان از طریق یک انبار قدیمی و یک تونل زیرزمینی طراحی شده است.

برای اطلاعات بیشتر به اینجا و اینجا مراجعه کنید.

 

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,270 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس