۰

همکاری مشترک کانون و انجمن نورپردازی

عصر روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۶، جلسه ای با حضور نمایندگان کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران و نمایندگان انجمن روشنایی و نورپردازی، درمحل دفتر کانون برگزار شد.

در این جلسه، نمایندگان انجمن با تشریح فعالیت ها و بیان اینکه این رشته در واقع تخصصی میان رشته ای است و فصل مشترک قدرتمندی با معماری دارد، خواستار ایجاد زمینه هایی برای همکاری با کانون شدند. نمایندگان کانون نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد، قدم اول را به عنوان معرفی انجمن نورپردازی و اهداف آن به اعضای خود، در دستور کار قرار دادند. در این جلسه طرفین بر تبیین اهداف و انجام فعالیت های مشترک توافق کردند.

بخش کوتاهی از اساسنامه مؤسسه مهندسی روشنایی و نورپردازی ایرانیان (غیرانتفاعی):

با استعانت از خالق هستی و به انگیزه‌ی توسعه و گسترش دانش روشنایی و نورپردازی و لزوم استفاده بهینه از منابع نوری و نظر به اینکه هنر نورپردازی در کنار دانش مهندسی روشنایی از تخصص‌های جدید در جهان و در کشور ما بوده و نیاز به نگرش حرفه‌ای در این حوزه هر روزه بیشتر می‌شود و لزوم تأسیس و فعالیت چنین مؤسسه‌‌‌ای احساس می‌گردد. بنابراین با هدف تعمیم و تحقق آموزه‌های فنی و علمی مهندسی در حوزه نورپردازی و مهندسی روشنایی این مؤسسه تشکلی از همه دست اندرکاران روشنایی و نورپردازی و دانش آموختگان وابسته به این فن و هنر می‌باشد.

این مؤسسه با التزام به رعایت مقررات موضوعه کشوری و ضوابط حاکم بر تأسیس مؤسسات حرفه‌ای و تخصصی بطور غیر سیاسی و غیرانتفاعی تشکیل می‌گردد.

اهداف و موضوع فعالیت مؤسسه به شرح زیر است:

الف – اهداف:

تعمیم و تحقق و بسط فنی و علمی دانش مهندسی در حوزه نورپردازی

ب_ موضوع فعالیت:

مطالعه و بررسی در زمینه روشنایی و نورپردازی همکاری با نهادهای مختلف در زمینه‌های مرتبط با فعالیت‌های مؤسسه برگزاری سمینارها فراهم کردن کتب و نوشته‌ها دستور کارها و استانداردهای علمی و فنی در زمینه روشنایی و نورپردازی اخذ وام از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری – مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور بالا بردن سطح کارآیی و توانایی‌های مؤسسه – انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی در محدوده اهداف و موضوع اساسنامه و دستورالعمل‌های اجرایی مؤسسه و دعوت به همکاری افراد علاقمند در زمینه فن روشنایی و نورپردازی بر پایه آیین‌نامه و دستورالعمل‌های اجرایی مؤسسه.

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت انجمن مراجعه کنید:

 

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,270 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس