۰

نشست: پایداری اقتصادی- اجتماعی بعد از زلزله

اعضا و همراهان گرامی کانون،

بدین وسیله از شما دعوت می شود در اولین نشست از دفتر شانزدهم سلسله نشست های موضوعی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران (مادر تخصصی) شرکت نمایید.

عنوان نشست: پایداری اقتصادی- اجتماعی بعد از زلزله

دبیر علمی نشست: دکتر محمد سعید ایزدی

سخنرانان:

دکتر سیامک زندرضوی (عضو هیئت مدیره انجمن جامعه شناسی ایران)

مهندس محمدرضا اعتصامی (معمار و نماینده پویش کپر و کولمان)

خانم منیژه غزنویان (کارشناس ارشد علوم اجتماعی و نماینده پویش کپر و کولمان)

زمان: دوشنبه مورخ 9  بهمن ماه ۹۶  از ساعت 14

مکان: سالن اجتماعات شرکت مادر به نشانی بالاتر از میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۵۱

پیشاپیش از حضور گرم شما کمال تشکر را داریم .

 

زلزله های طبس، بویین زهرا، منجیل و رودبار، بم و اخیرا «زلـــزله ۷.۳ ریشتری کرمـــانشاه»، «زلزله ۴.۲ ریشتری ارومیه»، «زلزله ۴.۸ ریشتری لنگرود»، « زلزله ۶.۱ ریشتری کرمان» و لرزشی نه چندان بزرگ در پایتخت باردیگر به همه ما یادآوری کرد، ایران یکی از مهمترین کشورهای زلزله خیز جهان است، و این رخداد طبیعی هربارشماری از ساکنان عزیز این سرزمین را به گونه ای  دلخراش از گردونه طبیعی و پایدار زندگی خارج می سازد.

این اتفاق شوم گرچه با گذشت زمان به تندی از دامنه گفت و گوی دیگر ساکنان گذر می کند و به دست فراموشی سپرده می شود، لیکن سایه تلخ خود را به کندی از زندگی آسیب دیدگان برمی چیند. نگاهی کلی به تجربه های گذشته از غفلت هایی حکایت می کند که غالباً برآمده از نبود سیاست گذاری و برنامه ریزی توامان و یکپارچه برای بازگشت این افراد به چرخه زندگی در کیفیتی مطلوب و پایدار است.  

پایبندی به مسیولیت های اجتماعی و مأموریت های محوله ، شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران را بر آن داشت تا با همکاری معاونت معماری و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، جریانی برای اندیشیدن و گفتگو در زمینه «تداوم حیات بعد از زلزله» را با برگزاری سلسله نشست هایی ذیل این عنوان رقم زند. در این نشست ها تلاش براین است تا در چارچوب مفهوم توسعه پایدار از سه منظر اجتماعی- اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی، الزامات برنامه ریزی بعد از زلزله به بحث گذاشته و تبیین شوند. بی تردید با توجه به رسالت این شرکت تاکید بحث ها بیشتر بر کیفیت زندگی اقشار آسیب پذیرتر و محروم خواهد بود.

به منظور پربارتر شدن نتایج و بیانیه پایانی، شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بعنوان دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری از کلیه دست اندرکاران ، دغدغه مندان، صاحب نظران و نهادهای فعال  برای حضور، مشارکت و همراهی در این عرصه دعوت می نماید در نشست اول دفتر شانزدهم سلسله نشست های موضوعی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران (مادر تخصصی) با عنوان «تداوم حیات بعد از زلزله» شرکت نمایید.

 

 

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس