۰

مراسم بزرگداشت روز جهانی نور در ۲۶ اردیبهشت ماه برگزار شد

عصر روز ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ مصادف با ۱۶ ماه می ۲۰۱۸ که از طرف سازمان یونسکو روز جهانی نور نام گذاری شده است، مراسمی به همت انجمن مهندسین روشنایی و نورپردازی ایرانیان در سالن باشگاه پیام (وابسته به سازمان مخابرات ایران ) به همین مناسبت برگزار گردید. کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران حامی معنوی این مراسم بود و در این مراسم جمعی از اعضاء کانون حضور داشتند.

در ابتدای مراسم آقای مهندس حنیفی، مدیرعامل انجمن مهندسین روشنایی و نورپردازی ایرانیان ضمن خوشامدگویی به حضار، درباره روند تاسیس این انجمن و فعالیت های چند ساله ی آن صحبت کردند. سپس آقای مهندس آرلن استپانیان به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، در غیاب خانم مهندس دردانه دره ریاست هیئت مدیره ی کانون، ضمن تبریک روز جهانی نور، در معرفی این کانون شرح کاملی از فعالیت های ۲۲ ساله ی آن ارائه دادند.

 

در این مراسم آقای مهندس هوشنگ مهر اردلان، عضو سابق هیئت مدیره کانون به عنوان سخنران نخست در باب مبحث نور سخنانی را ایراد نمودند و با شعری زیبا درباره نور امید صحبت های خود را به پایان رساندند. سخنران دوم سرکار خانم دکتر طاهباز ریاست گروه معماری دانشگاه شهید بهشتی بودند که با موضوع نقش پنجره در معماری تاریخی ایران بیانات خود را به سمع و نظر مهمانان رساندند. در پایان سخنرانی ها از طرف انجمن مهندسین روشنایی و نورپردازی ایرانیان هدیه ای به رسم یادبود به سخنرانان محترم این برنامه اهداء شد.

در پایان مراسم نیز پس از شنیدن موسیقی زنده که توسط گروهی از دانشجویان معماری، بسیار زیبا اجرا شد، مهمانان برای پذیرایی شام در فضای باز به خارج از سالن دعوت شدند که فرصتی بود برای صحبت و تبادل نظر میان مهمانان و برگزار کنندگان برنامه.

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,282 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس