۰

گزارش های ارائه شده در مجمع عمومی

گزارش هیئت مدیره:

هیئت مدیره ی دوره هفتم کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، طی سال گذشته، ۲۳ جلسه برگزار کرده که سه جلسه ی آن به دلیل عدم حضور اکثریت اعضا، رسمیت قانونی نداشت. علاوه بر این، برخی از اعضای هیئت مدیره در جلسات هماهنگی و تدارکاتی برای فعالیتهای مختلف در سال گذشته، شرکت کردند.

از آنجایی که آقای مهندس میرحسینی به دلیل گرفتاریها قادر به شرکت در جلسات نبودند، از بهمن سال ۹۶، آقای مهندس عباس زاده به عنوان عضو اصلی در ترکیب هیئت مدیره قرار گرفتند.

اهم موارد پیگیری شده در یک سال گذشته به شرح زیر هستند:

 • مراحل اداری ثبت مستندات کانون، در وزارت کشور پیگیری شد. پس از دریافت جوابی مبنی بر اینکه کمیسیون مربوطه تشکیل نخواهد شد و باید از طریق مجلس پیگیری شود، نامه هایی به وزیر کشور، رئیس مجلس و خانم پروانه مافی (نمایندۀ مردم تهران) ارسال شد که تا امروز علیرغم پیگیری های مستمر، پاسخی دریافت نشده است.
 • مکاتبه و گفتگو با مسئولان پردیس هنرهای زیبا با تأکید بر حفظ و تحکیم ارتباط متقابل کانون و پردیس و ارسال پیش نویس تفاهم نامه ی همکاری برای ریاست پردیس، پیگیری و اجرا شد.
 • علیرغم عدم دریافت پاسخ از سوی پردیس، پیش نویس برنامۀ فعالیت مشترک دانشکدۀ معماری و کانون با موضوع “مهندسی نما” برای ریاست پردیس ارسال شد که با وجود پیگیری های مکرر، هیچگونه بازخوردی نداشته است.
 • آگهی فراخوان برای جذب نیروهای داوطلب برای فعالیت در کانون منتشر شد و به دنبال آن از تعدادی از متقاضیان برای حضور در جلسۀ معارفه دعوت شد. این جلسه در آبان ۹۶ در دانشکده برگزار شد.
 • دو جلسه از برنامه های ادواری “از فکر تا عمل” با موضوع “دفتر مرکزی ونوس شیشه” و “پلانتاریوم” هردو در محل پروژه ها، توسط کارگروه پاکت آبی برنامه ریزی و اجرا شد.
 • با حضور نماینده ی هیئت مدیره در مراسم پایانی مسابقۀ معماری داخلی، سپاسنامه ای به آقای مهندس ایرج کلانتری اهدا شد.
 • نمایندۀ هیئت مدیرۀ کانون در نشست تخصصی بررسی طرح گسترش دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در پردیس هنرهای زیبا در آذرماه سال ۹۶ حضور یافت.
 • نمایندگان کانون، در برگزاری مراسم اولین سال درگذشت دکتر صارمی، با مجلۀ بخارا همکاری فعال داشتند.
 • بنا به دعوت وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان کانون در نشست های هم اندیشی تشکل های حرفه ای با مسئولان وزارتخانه شرکت کردند.
 • موضوع خانۀ کانون به دفعات مورد بحث قرار گرفت و در این راستا جلساتی با دکتر محمودی و دبیر کانون دانشکده فنی برای بررسی امکان استفاده از املاک دانشگاه تهران برگزار شد.

همچنین حضور نمایندگان کانون در جلسات مرتبط با “پروژۀ محلۀ سیروس” تداوم یافت.

 • مراسم نکوداشت دکتر سیروس باور در تاریخ ۶ اردیبهشت ۹۷ برگزار شد.
 • به دنبال جلسات مشترکی با “انجمن نورپردازی و روشنایی” تفاهم نامۀ همکاری های مشترک میان کانون و انجمن مبادله شد.

در همین راستا گفتگوهایی برای برگزاری دورۀ آموزشی نورپردازی در کانون با مشارکت انجمن انجام شده است.

 • تلاش ها برای دریافت حق عضویت از اعضا از طریق تماس های تلفنی و ارسال نامه، ادامه دارد.
 • هیئت مدیرۀ کانون در یکصد و سومین جلسه از نشستهای اندیشکدۀ هرم پی در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۷ شرکت کرد و به معرفی کانون و فعالیت های آن پرداخت.
 • مستند سازی فعالیت های کانون در دستور کار قرار گرفته و استفاده از همکاری داوطلبان در این کار مورد نظر می باشد.
 • غنی­سازی محتوایی، و به­روزداری وب­سایت و خبرنامه کانون، اطلاع­رسانی رویدادهای کانون، دانشکده و حرفه به اعضاء با ارسال ایمیل، sms، درج خبر در سایت، انتشار پوستر، بروشور، و … پیگیری شد.

هیئت مدیره دوره هفتم امیدوار است با همدلی، مشارکت، و حمایت اعضاء، علیرغم همۀ مشکلات و موانع، چراغ کانون همچنان روشن نگه داشته شود.

گزارش بازرسان:

 هفتمین دوره ی هیئت مدیره منتخب اعضای کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران، که در جلسهی مجمع عمومی سال ۱۳۹۵ برای مدت ۳ سال برگزیده شدند، جلسات دومین سال فعالیت خود را به صورت ۱۵ روز یکبار از ۹۶/۰۵/۰۸ الی ۹۷/۰۴/۰۳ ادامه دادند. تا زمان حاضر مجموعاً ۲۳ جلسه ترتیب داده شده که ۳ جلسه به دلیل نرسیدن به حد نصاب بصورت غیر رسمی برگزار گردیده است. در بیشتر جلسات، حداقل یک نفر از اعضای علی البدل هیئت مدیره نیز شرکت داشتند. توضیح اینکه آقای سید جواد میرحسینی از ابتدای بهمن ۹۶ مستعفی شده اند که آقای سعید عباس زاده به عنوان علی البدل اول جایگزین گردیده اند. در جلسات برگزار شده، حداقل یک نفر از هیئت بازرسان همواره حضور داشته اند و بنابراین هیئت بازرسان بطور کامل در جریان روند فعالیت های هیئت مدیره بوده اند و اعلام می دارند که در یک سال اخیر کلیه فعالیت های هیئت مدیره در راستای اهداف و مفاد اساسنامه کانون بوده است. ضمن اینکه همگی متفق القول هستند که ظرفیت های بالقوه کانون بسیار فراتر از مجموعه اقداماتی است که تا به امروز انجام  شده اند. با این توضیحات هیئت بازرسان اعلام می کنند که گزارش ارائه شده توسط نماینده ی هیئت مدیره و همچنین ترازنامه ارائه شده توسط خزانه دار محترم مورد تأیید می باشد.

هیئت بازرسان ضمن قدردانی از زحمات یکساله اخیر هیئت مدیره هفتم، تشکر ویژه ای دارند از آن تعداد از دوستان هیئت مدیره که با جدیت و علاقه، علاوه بر شرکت در جلسات هفتگی، زمان های بسیار بیشتری را صرف پیگیری و پیشبرد امور کانون نموده اند. همچنین هیئت بازرسان مراتب سپاس و قدردانی خود را از همراه همیشگی کانون، سرکار خانم حبیبی، اعلام می دارند.

در پایان ضمن تشکر از حضور دوستان در این جلسه، تقاضا داریم همچون گذشته در کنار کانون باشید و از هرگونه حمایت و همفکری با دوستان هیئت مدیره دریغ نفرمایید.

گزارش خزانه دار:

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,282 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس