۰

اطلاع رسانی

با اندوه بسیار به اطلاع می رساند هم دانشکده ای گرامی آقای مهندس پرویز کیهان از قدیمی ترین فارغ التحصیلان رشته ی معماری دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران (ورودی ۱۳۲۰) دار فانی را وداع گفتند.

مهندس پرویز کیهان متولد ۱۲۹۷ هجری شمسی، در سال ۱۳۲۰، پس از گذراندن دورۀ متوسطه در مدرسه صنعتی آلمان، در رشته معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت. فعالیت حرفه ای را از همان زمان تحصیل در سیکل دوم دانشکده معماری، با کار در اداره راه آهن آغاز کرد و بعدها در سمت ریاست این اداره بر طراحی معماری بناهای راه آهن از جمله باشگاهها، بیمارستانها، مجتمع های کارگری و کارمندی، و برخی از ایستگاهها نظارت داشت. مهندس کیهان در عرصه فعالیت حرفه ای خصوصی نیز ساختمانهای بسیاری اعم از اداری و مسکونی طراحی کرده و بازسازی خانه قدیمی حاج امین الضرب را به انجام رسانده است که از نمونه های درخور توجه بازسازی بنایی قدیمی برای استفاده امروزی به شمار می آید.

درشماره ۱۹مجله آبادی (زمستان ۱۳۷۴)، مصاحبه ی خانم سهیلا بسکی با مهندس کیهان تحت عنوان “آغازگران معماری امروز ایران (گفتگو با مهندس پرویز کیهان)” چاپ شده است. متن کامل این مطلب را در اینجا بخوانید.

کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران درگذشت همدانشکده ای پیشکسوت و گرانقدر را به جامعه معماری ایران و خانواده ی ایشان تسلیت می گوید. 

 

 

 

 

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,314 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس