۰

خانه ی معمار

مهندس علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران گفت: شورای شهر چهارم دو مصوبه در رابطه با خانه استاد لرزاده داشته است که  براساس ‌آن قرار می‌شود که این بنا که در آن زمان خانه هنرمندان شماره ۲ بوده است تبدیل به “خانه معمار” شود و برای این خانه یک هیئت مؤسس در نظر گرفته شد که این هیئت مؤسس برای اجرای مصوبه اقدام کند. نگاه این بوده که این مکان به یک فضای مناسب برای تعامل و تبادل اطلاعات علمی و هنری در جامعه معماران تبدیل شود و دیگر اینکه تبدیل به مکانی برای معرفی آ‌ثار معماران برجسته شود. اینجا

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: اعضای هیئت مؤسس متشکل از معاون معماری و شهرسازی شهر تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مدیرعامل خانه هنرمندان، شهرداری منطقه ۷ و یک نفر عضو شورای شهر تهران به عنوان ناظر بوده است.

اعطا گفت: با توجه به اینکه این مصوبات معطل مانده بود، این بنا را در اختیار سرای محله قرار داده بودند. )اینجا( جلسه‌ای تحت عنوان هیئت مؤسس در تاریخ ۳۱ اردبیهشت با حضور اعضا تشکیل و مصوب شد که ظرف مدت سه ماه یعنی تا ۳۱ مرداد شهرداری منطقه ۷ این بنا را تخلیه کند و در اختیار هیئت مؤسس قرار دهد.

وی گفت: هیئت مؤسس وظیفه دارد این بنا را راه‌اندازی کرده و تحویل شورای راهبردی بدهد تا شورای راهبردی آن را اداره کند. شورای راهبردی خانه معمار متشکل از معاون معماری و شهرسازی، مدیرعامل خانه هنرمندان، نماینده انجمن معماران ایران، نماینده دانشکده‌های معماری و شهرسازی و یکی از اعضای شورای شهر تهران است. نهایتاً با پیگیری‌های قائم مقام منطقه ۷ ظرف موعد مقرر این خانه تخلیه شد و مراحل اجرایی آن باید آغاز شود.

اعطا درباره خانه معمار گفت: این بنا در میراث فرهنگی ثبت شده است و اثری از استاد حسین لرزاده است. این بنا در محدوده خیابان شریعتی نرسیده به بهار شیراز واقع شده که ۵۰۰ متر زیربنا دارد و در زمینی به وسعت ۲ هزار متر مربع واقع شده است.
 

پاسخ دهید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,261 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

فارسی سازی قالب تم وردپرس